Spartan WCT 1

ul. Wejherowska 34,
54-239 Wrocław,
tel. 71 356 35 01,
sekretariat@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Spartan WCT 2

ul. Lubińska 53,
53-623 Wrocław,
tel. 71 354 81 85,
recepcja.lubinska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Spartan WCT 3

ul. Krajewskiego 2,
50-690 Wrocław,
tel. 71 348 42 17,
recepcja.sepolno@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Spartan WCT 4

ul. Trzebnicka 33,
50-231 Wrocław,
tel. 71 329 03 75,
recepcja.trzebnicka@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Spartan WCT 5

ul. Spiska 1,
50-562 Wrocław,
tel. 71 367 60 08,
recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl

Spartan WCT 5

ul. Spiska 1,
50-562 Wrocław,
tel. 71 367 60 08,
recepcja.spiska@spartan.wroc.pl

http://www.spartan.wroc.pl


Nowy rok to czas, w którym większość z nas próbuje zrealizować szereg postanowień.

Związane są one zwykle ze zmianami na lepsze - rozpoczęciem stosowania zbilansowanej diety, zrzuceniem kilku dodatkowych kilogramów czy rzuceniem nałogów. W czołówce postanowień znajduje się również aktywność fizyczna. Wiele osób decyduje się na uprawianie jakiegoś sportu.

Styczeń i luty to miesiące, w których prawie każdy klub fitness czy siłownia zaczyna pękać w szwach. Rozpoczynamy ćwiczenia, ale czy zastanawiamy się jak rodzaj aktywności będzie dla nas optymalny? Jakie ćwiczenia wykonywać aby osiągnąć zamierzony cel?

Wyposażenie siłowni pozwala na trening każdego mięśnia znajdującego się w naszym ciele. Aby uniknąć kontuzji i równomiernie rozwijać poszczególne partie mięśni, warto najpierw skorzystać z pomocy instruktora lub trenera. Taka osoba będzie w stanie doradzić nam odpowiednie przyrządy i zasugerować od jakiego poziomu obciążenia zacząć. To ważne, ponieważ nieprawidłowe ćwiczenia mogą powodować przykre kontuzje i nadwyrężenia. A te mogą skreślić nas z listy osób regularnie uczęszczających na siłownię.

Jak się przygotować do ćwiczeń? Odpowiednia rozgrzewka jest konieczna. Z pomocą przyjdą ćwiczenia aerobowe, które rozgrzeją mięśnie i przygotują organizm do większego wysiłku. Do ćwiczeń aerobowych zalicza się na przykład jazda na rowerze lub jogging, a także zajęcia grupowe typu fitness. Pomagają one w budowaniu kondycji fizycznej i wytrzymałości organizmu. Za siłę mięśni odpowiadają z kolei ćwiczenia siłowe, wykonywane z różnego rodzaju obciążeniami, przy użyciu maszyn dostępnych w każdej siłowni.

Jedno jest pewne - warto się ruszać i regularnie ćwiczyć, ale trzeba to robić z głową i w oparciu o znajomość swojego ciała i możliwości.

Galeria zdjęć:

hobby

rozrywka

czas wolny

sport